Internet w Polsce wystartował 26 września 1990 r., od tego czasu nasze życie diametralnie się zmieniło. Kiedyś by zrobić zakupy musiałeś iść do odległego sklepu, dziś wystarczą dwa kliknięcia a ulubione przysmaki będą błyskawicznie dostarczone wprost pod nasze drzwi. Internet umożliwia nam pracę bez wychodzenia z domu, możemy świadczyć przeróżne usługi internetowe, ich wachlarz jest przeogromny.

Chodzenie do szkoły? To przeżytek niektóre uczelnie umożliwiają uczestniczenie w wykładach za pośrednictwem Internetu, jedynie na egzaminy musimy być fizycznie obecni w budynku szkoły .

Potrzebujesz grafika? kodera? specjalisty od sieci? a może doradcy finansowego? To wszystko i wiele więcej znajdziesz w Internecie, wystarczy odwiedzić odpowiednią witrynę internetową i zamówić usługę , w dzisiejszych czasach coraz częściej nie widzimy osoby dla której pracujemy, wszystkie formalności załatwiane są przez Internet .

Nie da się ukryć, że internet zrewolucjonizował cały świat. Obecnie każdy ma przy sobie urządzenie, dzięki któremu może połączyć się z wirtualnym światem. A tam? tam już tylko czego dusza zapragnie. Potrzeba zrobić szybki przelew? nic prostszego. Potrzeba znaleźć odpowiednia lokalizacje? To również żaden problem.

Internet w biznesie? Owszem i to na dużą skalę. Biznes tak się zmienił, że z stacjonarnego charakteru pracy zmienił się w mobilny i nastała potrzeba zdalnego dostępu do zasobów systemu. Dostawcy oprogramowania ERP i innych biznesowych aplikacji zadbali o ten segment i oferują w swojej ofercie aplikacje biznesowe na urządzenia mobilne.

Wiele osób twierdzi, że sieć wyniszcza ludzkość, moim zdaniem Internet to świetne narzędzie, które w odpowiednich rękach może znacznie ułatwić życie, zdalne zamawianie usług jest proste, tanie i co najważniejsze skuteczne. Postęp technologiczny jest tak szybki, że ciężko za nim nadążyć, zastanawia mnie co będzie za parę lat, co zastąpi nam Internet? Możemy tylko gdybać, zostawiam to do samodzielnego przemyślenia.