Nowoczesne technologie są obecne praktycznie w każdym elemencie życia człowieka. Ich głównym zadaniem jest ułatwienie nam wykonywania wielu różnych czynności.

Najpopularniejszą urządzeniem w dzisiejszych czasach jest telefon komórkowy. Ułatwia on nam komunikowanie się z innymi ludźmi w dowolnym miejscu i czasie. Współczesne telefony bardziej przypominają miniaturowe komputery niż urządzenie do komunikacji.
Kolejnym ważnym urządzeniem jest komputer. Bez niego nie było by możliwe zaprogramowanie poszczególnych maszyn do wykonywania określonych czynności. Współczesne komputery można zabrać w praktycznie każde miejsce. Dzięki postępowi miniaturyzacji urządzenia stają się coraz mniejsze, a zarazem poręczniejsze.

Nowoczesne technologie ułatwiają produkcję urządzeń wielofunkcyjnych oraz dokonywanie precyzyjnych pomiarów. Dzięki nim możemy oglądać szybki rozwój wielu elementów życia. Nie możemy uwierzyć jak szybko i precyzyjnie możemy wykonać poszczególne zadania. Nowoczesne technologie są niezastąpione.

Nowoczesne technologie to nie tylko urządzenia, to także, albo przede wszystkim oprogramowanie, które jest sercem każdego urządzenia. I tak smartfon, czy tablet nie miałby bytu gdyby nie oprogramowanie. Tak samo komputer ze swoim systemem operacyjnym. Oprogramowanie to także rynek przedsiębiorstw i stworzone dla nich systemy do zarządzania zasobami. Oprogramowanie jest czymś co przenikało w każde urządzenie elektroniczne.